HURTOWE CENY PALIW

2021-10-27 Emilianów Koluszki Małaszewicze Dębogórze Mościska Nowa Wieś Wielka Radzionków Wola Rzędzińska

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Gutkowo Dębogórze Szczecin Gdańsk Koszalin

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Emilianów Koluszki Mościska Nowy Dwór Mazowiecki Ostrów Wielkopolski Płock Nowa Wieś Wielka Piotrków Trybunalski Rypin Skarżysko Kościelne

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Czechowice Łętownia Radzionków Trzebinia Widełka Wola Rzędzińska Boronów Jasło Strzemieszyce

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Małaszewicze Lublin Sokółka Narewka

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Bolesławiec Kawice Nowa Sól Poznań Schwedt Wrocław Rejowiec

*w stosunku do SPOT:  Orlen  LotosImporterów , producentów oraz hurtownie zainteresowane współpracą w zakresie dystrybucji towarów zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
2021-10-27 Orlen Lotos BP Anwim
Olej Napędowy - 5047 5010 -
Benzyna Bezołowiowa 98 - 5162 5144 -
Benzyna Bezołowiowa 95 - 4854 4839 -
Olej Napędowy Arktyczny - 5312 - -
Olej Napędowy Grzewczy - 3458 - -

Wiadomości

Wicepremier Jacek Sasin: budujemy koncern multienergetyczny.

  2020-07-24

Podpisując list intencyjny, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oraz Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin potwierdzili, że wiodącą rolę w procesie konsolidacji kapitałowej i organizacyjnej płockiej spółki i PGNiG będzie pełnił PKN Orlen, jako podmiot mający przejąć kontrolę nad PGNiG.

PKN Orlen i Skarb Państwa zobowiązały się do podjęcia w dobrej wierze rozmów, których celem będzie przeprowadzenie transakcji. Na dzień podpisania listu intencyjnego model transakcji oraz jej harmonogram nie zostały jeszcze określone.

Zdaniem Ministra Aktywów Państwowych konsolidacja PKN Orlen i PGNiG, dwóch ważnych firm, będzie domykać ten rynek tworzenia multienergetycznego koncernu, działającego nie tylko na rynku paliw płynnych ale również gazu i w energetyce.

– Polska gospodarka dostaje dziś potężny impuls gospodarczy. To nie koniec. Wykonujemy dziś dwa kroki – nie tylko mamy otwartą zgodę na przejęcie Grupy LOTOS przez PKN ORLEN, ale otwieramy też drzwi do kolejnej konsolidacji. Rozpoczynamy proces przejęcia PGNiG przez PKN ORLEN – podkreślił Wicepremier Jacek Sasin. – Budujemy w Polsce koncern multienergetyczny o globalnym zasięgu. Konsolidacja spółek skarbu państwa to nasza odpowiedź na coraz bardziej wymagające otoczenie – dodał Wicepremier Sasin.

PKN Orlen ogłosił także, że otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Lotosu. Fuzja z Grupą LOTOS to ważny krok w kierunku budowy silnego, multienergetycznego koncernu o międzynarodowym potencjale, skutecznie konkurującego na wszystkich rynkach. Będzie on stanowić także fundament rozwoju gospodarczego. PKN Orlen stanie się kluczowym graczem nie tylko w regionie, ale i na świecie.

– Rozmowy z Komisją Europejską były długie, skomplikowane i nie były łatwe, ale nie boimy się wyzwań, które stoją przed nami, przed sektorem energetycznym, czy gospodarką – powiedział Wicepremier Jacek Sasin. – Te procesy, w których teraz uczestniczymy, prowadzą do jasno określonych celów. Ich realizacja będzie w stanie Polsce i Polakom zapewnić nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale i znakomity rozwój polskiej gospodarki – dodał Sasin.

Po zgodzie Komisji Europejskiej na fuzję w pierwszym etapie odbędzie się odkup przez Orlen prawie 33 proc. akcji Lotosu od Skarbu Państwa. W drugim kroku ma nastąpić wezwanie do progu 66 proc. akcji. Docelowo Orlen mógłby przejąć 100 proc. akcji Lotosu.

Proces przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przez PKN Orlen zainicjowano w lutym 2018 r. W kwietniu 2018 r. w Grupie Lotos rozpoczął się proces due dilligence, czyli badanie jej kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej pod kątem przejęcia.

W lipcu 2019 roku PKN Orlen złożył w Komisji Europejskiej formalny wniosek o zgodę na koncentrację, a pod koniec sierpnia 2019 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy PKN Orlen a Skarbem Państwa i Grupą Lotos określające ramową strukturę transakcji przejęcia gdańskiej spółki.

  Wróć

MASZ PYTANIA?


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

502 404 606

Polska Giełda Paliw Płynnych S.A.

Warszawa 00-410 Solec 18 lok. B21

biuro@pgpp.pl

NIP 1251660119

DPC.DPC-2.4113.187.2019.MJ