HURTOWE CENY PALIW

2024-07-19 Emilianów Koluszki Małaszewicze Dębogórze Mościska Nowa Wieś Wielka Radzionków Wola Rzędzińska

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Gutkowo Dębogórze Szczecin Gdańsk Koszalin

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Emilianów Koluszki Mościska Nowy Dwór Mazowiecki Ostrów Wielkopolski Płock Nowa Wieś Wielka Piotrków Trybunalski Rypin Skarżysko Kościelne

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Czechowice Łętownia Radzionków Trzebinia Widełka Wola Rzędzińska Boronów Jasło Strzemieszyce

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Małaszewicze Lublin Sokółka Narewka

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Bolesławiec Kawice Nowa Sól Poznań Schwedt Wrocław Rejowiec

*w stosunku do SPOT:  Orlen  LotosImporterów , producentów oraz hurtownie zainteresowane współpracą w zakresie dystrybucji towarów zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
2024-07-19 Orlen Lotos BP Anwim
Olej Napędowy - - - -
Benzyna Bezołowiowa 98 - - - -
Benzyna Bezołowiowa 95 - - - -
Olej Napędowy Arktyczny - - - -
Olej Napędowy Grzewczy - - - -

Wiadomości

Łódź jak katamaran z lądowiskiem dla dronów i bezzałogowce – PERN z nowoczesnym systemem ratownictwa.

  2020-09-18

Łódź jak katamaran z lądowiskiem dla dronów i bezzałogowce – PERN z nowoczesnym systemem ratownictwa

Aluminiowa łódź z dwoma silnikami i kadłubem wzorowanym na katamaranie, przygotowana do najbardziej skomplikowanych zadań z zakresu ratownictwa, pontony oraz bezzałogowe statki powietrzne – to sprzęt, który wykorzystuje PERN nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych ale także do zabezpieczania rutynowych prac na strategicznej infrastrukturze surowcowej i paliwowej.

Obecnie jednostki te możemy zobaczyć w akcji na Wiśle w Płocku, gdzie asystują budowie nowego rurociągu pod dnem rzeki nowoczesną metodą głębinową HDD

PERN jest kluczową spółką, warunkującą krwiobieg paliwowy państwa. Dlatego nasza infrastruktura musi spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. System ciągłości działania w PERN precyzyjnie określa ścieżki postępowania na wypadek sytuacji nadzwyczajnych. Dlatego inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt, także w obszarze ratownictwa. Dzięki niemu potrafimy lepiej i szybciej reagować na wyzwania zmieniającego się otoczenia.-Tomasz Paszkiewicz, Dyrektor Pionu Bezpieczeństwa i BHP.

Tomasz Paszkiewicz zaznacza jednocześnie, że jeśli zajdzie taka potrzeba służby pożarnicze PERN są przygotowane również do pomocy mieszkańcom Polski.  

Łódź do zadań specjalnych

Kształt kadłuba łodzi PERN jest wzorowany na katamaranie, dzięki czemu pozwala na zachowanie stabilności nawet przy nierównomiernym rozkładzie obciążenia, a komory wypornościowe gwarantują jej niezatapialność nawet w przypadku całkowitego zalania pokładu wodą. Ładowność łodzi wynosi około 1500 kg, przystosowana została do przewozu 10 osób, a wszystko przy zanurzeniu tylko 40 – 50 cm. Łódź wyposażona została w specjalistyczny sprzęt ratowniczy m.in. w otwieraną elektrohydraulicznie furtę dziobową, dźwig do załadunku cięższych przedmiotów, lądowisko dla drona, echosondę odzwierciedlającą w 3D kształt dna, nawigację,  mapy  elektroniczne, czy dalekosiężne reflektory poszukiwawcze i urządzenie do pomiaru prędkości nurtu.

„Lotniskowiec” dla dronów

Nieodzownym elementem łodzi jest lądowisko dla drona. Ten element wyposażenia związany jest z zakupem przez Spółkę w ubiegłym roku profesjonalnych dronów, które mogą brać udział w różnego rodzaju akcjach. Zamontowane na nich kamery z bezpośrednim przekazem obrazu to doskonałe narzędzie do prowadzenia poszukiwań, oceny sytuacji i skali zdarzeń, jak i bieżącego nadzoru nad instalacjami PERN. Drony są znacznie tańsze i bardziej ekologiczne niż wykorzystywany do tej pory śmigłowiec.

Kompleksowy monitoring

Bezzałogowce jak również łódź są wykorzystywane m.in. w akcjach ratowniczych, gdy np. na skutek działań osób trzecich nastąpi wyciek substancji ropopochodnej do środowiska. Niezwykle ważna jest wtedy identyfikacja miejsca wypływu oraz kierunków rozprzestrzeniania substancji ropopochodnej. Kompleksowa ocena sytuacji  z powietrza pozwala także na kontrolę skuteczności zbierania oleju przez ustawione zapory oraz bieżącą korektę w tym zakresie.

  Wróć

MASZ PYTANIA?


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

502 404 606

Polska Giełda Paliw Płynnych S.A.

Warszawa 00-410 Solec 18 lok. B21

biuro@pgpp.pl

NIP 1251660119

DPC.DPC-2.4113.187.2019.MJ