HURTOWE CENY PALIW

2021-10-27 Emilianów Koluszki Małaszewicze Dębogórze Mościska Nowa Wieś Wielka Radzionków Wola Rzędzińska

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Gutkowo Dębogórze Szczecin Gdańsk Koszalin

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Emilianów Koluszki Mościska Nowy Dwór Mazowiecki Ostrów Wielkopolski Płock Nowa Wieś Wielka Piotrków Trybunalski Rypin Skarżysko Kościelne

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Czechowice Łętownia Radzionków Trzebinia Widełka Wola Rzędzińska Boronów Jasło Strzemieszyce

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Małaszewicze Lublin Sokółka Narewka

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2021-10-27 Bolesławiec Kawice Nowa Sól Poznań Schwedt Wrocław Rejowiec

*w stosunku do SPOT:  Orlen  LotosImporterów , producentów oraz hurtownie zainteresowane współpracą w zakresie dystrybucji towarów zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
2021-10-27 Orlen Lotos BP Anwim
Olej Napędowy - 5047 5010 -
Benzyna Bezołowiowa 98 - 5162 5144 -
Benzyna Bezołowiowa 95 - 4854 4839 -
Olej Napędowy Arktyczny - 5312 - -
Olej Napędowy Grzewczy - 3458 - -

Wiadomości

Kolejny etap prac związanych z oczyszczaniem zbiornika wodnego w Rogowie i rzeki Morga.

  2020-07-09

Kolejny etap prac związanych z oczyszczaniem zbiornika wodnego w Rogowie i rzeki Morga

7 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Brzezinach odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, związane z zanieczyszczeniem substancją ropopochodną zbiornika wodnego oraz przyległego terenu w miejscowości Rogów. Sytuacja jest konsekwencją próby kradzieży paliwa z rurociągu, należącego do PERN.

Podczas posiedzenia, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów, inspekcji, zaangażowanych służb, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciele PERN dokonano oceny sytuacji i przedstawiono dalsze przedsięwzięcia do realizacji, w celu zminimalizowania zagrożeń.

Na obecnym etapie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz strażacy Zakładowej Straży Pożarnej PERN skoncentrowali swoje działania na akwenie wodnym. We wszystkich kluczowych punktach na zbiorniku w Rogowie oraz na rzece Mroga, aż do miasta Głowno zostały rozstawione zapory. Ich zadaniem jest zablokowanie dalszego rozprzestrzeniania się substancji ropopochodnej.

Stan jakości okolicznych wód podlega ciągłemu monitoringowi. Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobierają próby z wody i gleby. Aktualnie wszelkie badania wody na rzece Mroga wykazują parametry bezpieczne dla życia i zdrowia mieszkańców oraz zwierząt. Została przeprowadzona także kontrola Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łodzi, która również nie wykazała zagrożenia.

Na terenie torfowiska w okolicy zbiornika wodnego, pracuje specjalistyczna firma, wynajęta przez PERN, której zadaniem jest oczyszczenie terenu z produktu ropopochodnego, który wydostał się z rurociągu podczas próby kradzieży. Zabezpieczenie zbiornika wodnego przed wydostawaniem się substancji z terenu torfowiska, ale także systematyczne usuwanie jej z samego torfowiska jest w chwili obecnej priorytetem.

PERN zapewnił wszelkie możliwe siły i środki do maksymalnego zminimalizowania zagrożenia. Władze Powiatu Brzezińskiego na bieżąco współpracują ze wszystkimi służbami zaangażowanymi w realizację zadania. Miejsce prowadzonych prac zostało objęte zakazem wstępu.

  Wróć

MASZ PYTANIA?


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

502 404 606

Polska Giełda Paliw Płynnych S.A.

Warszawa 00-410 Solec 18 lok. B21

biuro@pgpp.pl

NIP 1251660119

DPC.DPC-2.4113.187.2019.MJ