HURTOWE CENY PALIW

2024-07-19 Emilianów Koluszki Małaszewicze Dębogórze Mościska Nowa Wieś Wielka Radzionków Wola Rzędzińska

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Gutkowo Dębogórze Szczecin Gdańsk Koszalin

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Emilianów Koluszki Mościska Nowy Dwór Mazowiecki Ostrów Wielkopolski Płock Nowa Wieś Wielka Piotrków Trybunalski Rypin Skarżysko Kościelne

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Czechowice Łętownia Radzionków Trzebinia Widełka Wola Rzędzińska Boronów Jasło Strzemieszyce

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Małaszewicze Lublin Sokółka Narewka

*w stosunku do SPOT:  Orlen  Lotos

2024-07-19 Bolesławiec Kawice Nowa Sól Poznań Schwedt Wrocław Rejowiec

*w stosunku do SPOT:  Orlen  LotosImporterów , producentów oraz hurtownie zainteresowane współpracą w zakresie dystrybucji towarów zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
2024-07-19 Orlen Lotos BP Anwim
Olej Napędowy - - - -
Benzyna Bezołowiowa 98 - - - -
Benzyna Bezołowiowa 95 - - - -
Olej Napędowy Arktyczny - - - -
Olej Napędowy Grzewczy - - - -

Blog

Kilka prostych kroków pomocnych w weryfikacji dostawcy paliw.

  2020-02-18

 

Koncesja

To na stronie URE możesz pobrać koncesję swojego kontrahenta. To ten dokument określa w jaki sposób działalność związana z obrotem paliwami płynnymi może być wykonywana przez koncesjonariusza. Zwróć szczególną uwagę na zakres udzielonej koncesji. Prezes URE wydając koncesję doprecyzowuje czy dany przedsiębiorca może wykorzystywać w swej działalności autocysterny czy też prowadzić handel na przykład ,  jako pośrednik. Z Twojej perspektywy zapis koncesji oraz sposób realizacji dostaw przez daną hurtownię paliw powinien być w pełni spójny. Jakiekolwiek odstępstwo dostawcy paliw od zapisów nie tylko jest złamaniem zapisów koncesji przez dostawcę ale również sygnałem dla Ciebie że firma z którą współpracujesz wykazuje się nierzetelnością. 

 

Kaucja w Ministerstwie Finansów

 

 

Posiadanie przez dostawcę paliw kaucji w Ministerstwie Finansów jest dodatkowym atutem. Szczególnie gdy chcesz dokonywać płatności z pominięciem systemu Split Payment. Pamiętaj jednak że aby otrzymać ochronę wynikającą z posiadania przez dostawcę paliw kaucji w MF musi się on znajdować na wykazie w dniu zakupu paliw. 

 

Wykaz podatników VAT

Możesz dokonać sprawdzenia bazy podatników VAT. Dane tam zawarte mówią wprost czy dany podmiot jest czynnym podatnikiem VAT zaś pozostałe dane tam zawarte powinny być spójne z koncesją oraz np. umową handlową. 

 

KRS lub CEiDG

Podobnie jak dla wykazu podatników VAT rejestry KRS lub CEiDG zawierają bazy umożliwiające sprawdzenie danych przekazanych przez podatnika do administracji publicznej. Zapoznanie się z tymi rejestrami i sprawdzenie spójności danych tam zawartych pzowoli Ci na dodatkową obiektywną ocenę kontrahenta. 

 

Subiektywny odbiór marki

Warto zwrócić uwagę na szeroko rozumianą rozpoznawalność marki. Firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w danym sektorze gospodarki , legitymująca się określonym poziomem profesjonalizmu może gwarantować wyższe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem będzie dobry kontakt z przedstawicielem handlowym oraz możliwość zaaranżowania spotkania biznesowego w siedzibie dostawcy. 

 

Samodzielna ocena oferty handlowej

Możesz zapoznać się z naszym tekstem na temat samodzielnej oceny legalności pochodzenia towarów. Dzięki zawartej tam wiedzy samodzielnie będziesz mógł obliczyć ile powinna w przybliżeniu wynosić oferta na zamówione przez Ciebie towary.

 


 

  Wróć

MASZ PYTANIA?


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

502 404 606

Polska Giełda Paliw Płynnych S.A.

Warszawa 00-410 Solec 18 lok. B21

biuro@pgpp.pl

NIP 1251660119

DPC.DPC-2.4113.187.2019.MJ